Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

3
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
maciek l Jon Doe Karol Pitek Dorota Banasik Rafal Marc Angelika Mojak noregg wojciech18 Staśkiewicz Marek Szwajcar Krawucki Riggman Tomasz Walczyński Rafafał (6618 niezalogowanych)
3 Posty
Kasia Malik
(malka)
Wiking
Siostra przywoziła takie kosze ze słodyczami, chyba że też alkohol w nich był - na święta zrobiła taki prezent dla rodziny.
Nam też średno francuskie specjały podchodzą - przynajmniej z samej nazwy, jednak wolimy klasykę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
madeleine napisał:
Brunost - jest to słodkawy ser, więc za dużo go nie kupuj, bo może nie przypaść do gustu
Smash ! Niddar - takie niby chipsy kukurydziane (słone) oblane czekoladą mleczną. Mają ciekawy smak. Polecam
Lakris - słona lukrecja
Lefse - tradycyjny norweski placek (coś podobnego do naleśnika) posmarowane masłem z cukrem. Mega słodkie
Jarlsberg - ser żółty
Bergbys sennep - musztarda z miodem (słodka)
Cafe Bakeriet Skogsbærdrøm - ciastka z owocami leśnymi pyyyszota


Swietne propozycje..
Typowo norweskim specjalem sa lomper. Swietne do parowek.

Jezeli prezenty moga byc nie tylko spozywcze, to mozna kupic np. Trolla albo statek vikingow.
W sklepach jubilerskich mozna znalezc statki vikingow w roznych cenach i formach.
Trolle w duzym wyborze np. Na lotnisku. Jako figurki lub magnety na lodowke.

Typowo norweskie sa tez welniane skarpety z motywem norweskim, swetry, opaski na glowe itp
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
norweskie banany i winogrona
zielone pomidory ,moga swiecic w nocy, idealne do czyszczenia zardzewialych powierzchi
lepsze niz domestos
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
kocian marian
(kocian)
Wiking
MAGDA - świetne propozycje, na pewno coś z tego wykorzystam, myślę, że o to mi chodziło.
Kasia - powiedz konkretnie o co ci chodzi, bo chyba kosze ze słodyczami to wszędzie można kupić i nijak to się ma do Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
kocian marian
(kocian)
Wiking
Magda - z tego coś wybiorę na pewno, tylko jeszcze nie wiem dokładnie co.
Kasia - nie mam przekonania, zastanowię się jeszcze nad tym, po prostu nie mam pewności czy coś takiego zrobi wrażenie...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
1.Dla mamy
www.princessbutikken.no/display.aspx?menuid=&prodid=8983
www.princessbutikken.no/display.aspx?menuid=&prodid=9053

wzorów i kolorów masz pełno do wyboru

2. Dla taty
us.vikingfjord.com/

3. Dla siostry
www.behance.net/gallery/21534773/Norwegian-Quality-Puzzles

są piękne!


A poza tym dla wszystkich na świąteczną wyżerkę kawał dobrej wędzonej ryby i brązowy ser. Może tata da wszystkim popić ze swojego prezentu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
398 Postów

(Zawisz)
Stały Bywalec
Śnieg, tylko koniecznie norweski.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
Proponuje przywiesc lufki do zioła bo tu tego nie ma
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
660 Postów
R. C.
(PACIFIC)
Wyjadacz
lute fisk
oczywiście
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
1. Brunost. Absolutnie brunost. Zauważ, że coś w tym jest - wszyscy o tym piszą
2.Aquavit / akvavit - to dla Taty. Tradycyjna skandynawska gorzałka.
3. Czekolada Frei [taki tutejszy WEDEL] Walters. I absolutnie czekoladki Kvikk Lunsj. Kvikki to ikona Norwegii, Norweg rodzi się, żyje i umiera z batonikiem Kvikk Lunsj w gębie.

No i oczywiście każdy ma kogoś takiego komu wypada kupić prezent, ale... no rozumiesz. Dla tej osoby kup LUTEFISK. Do dostania w każdym dużym sieciowym sklepie spożywczym. To naprawdę bardzo tradycyjnie przygotowana ryba. KAŻDY Norweg zna lutefisk. Jest to coś takiego, że osoba obdarowana na pewno na baaaaaardzo długo to zapamięta. A Ty zawsze możesz powiedzieć że chciałaś dobrze, ale obdarowany po prostu źle to przyrządził. Kuchnię będzie wietrzył przez tydzień. Z łazienki nie wyjdzie przez co najmniej dzień [na toalecie będzie siedział, przed toaletą będzie klęczał, wszystko w pakiecie]. Dla nie lubianej wścibskiej ciotki najlepszy prezent to LUTEFISK.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok